21 липня – свято Казанської ікони Божої Матері

21 липня — Свята Православна Церква вшановує свято Казанської ікони Божої Матері. Божественну літургію звершив клірик собору отець Іоанн Моніка. За богослужінням молився настоятель собору, протоієрей Михаїл Терещенко.

На сугубій єктенії були піднесені особливі молитви про припинення епідемії та про лікарів, які борються за життя і здоров’я хворих.

Образ Казанської Пресвятої Богородиці за типом налужить до ікон Одигітрія – Путеводительниця, і справді, багатьом нашим співвітчизникам вона не раз вказувала вірний шлях. Не тільки державним мужам вказувала шлях ікона – за доброю традицією саме цим образом благословляють на шлюб молодих батьки, довгим списком чудес супроводжується цей образ Богоматері – один з найулюбленіших на Русі.