19 серпня – Преображення Господнє

Сьогодні, 19 серпня Свята Православна Церква святкує одне з дванадцяти найбільших свят Преображення Господнє.

Божественну літургію та всеношну напередодні у соборі Різдва Богородиці звершив настоятель протоієрей Михаїл Терещенко. Після літургії звершили хресний хід навколо собору та освятили виноград і плоди нового врожаю. Благословення плодів цього дня – це подяка Богові, адже все творіння є даром Творця нашого.

Православна Церква згадує сьогодні подію, описану в Євангелії: Іісус Христос, піднявшись із трьома найближчими учнями на високу гору, явив їм Свою Божественну славу. Учні побачили пророків Мойсея та Іллю, які бесідували з Іісусом, та почули голос із хмари, що охопила їх: “Це є Син Мій улюблений…”

В день, коли Господь преобразився на Фаворі і показав славу Свою і світло нерукотвореного духовного града Єрусалима, ми просимо щоб він освітив і наші грішні душі своїм світлом присносущним і своєю Божественною благодаттю допоміг нам, грішним, пройти земний шлях достойно того призвання, до якого ми всі призначені – бути небесними громадянами Горнього Єрусалима.