18 травня свято ікони Божої Матері Неупиваєма Чаша

18 травня — Свята Православна Церква вшановує свято ікони Божої Матері Неупиваєма Чаша. Божественну літургію та Акафіст в соборі Різдва Богородиці звершив отець Іоанн Ігнатко. Настоятель, протоієрей Михаїл Терещенко молився у вівтарі. За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Явління образу сталося в 1878 році. Одержимий недугою пияцтва селянин Єфремовського повіту Тульської губернії, заслужений відставний солдат пропивав усе, що знаходив у своєму будинку, і практично дійшов до жебрацького стану. Від непомірного пияцтва у нього віднялися ноги, але пити він не переставав. І ось, цьому зовсім вже занепавшому чоловікові одного разу уві сні з’явився старець, який звелів іти в монастир міста Серпухова і відслужити перед іконою Божої Матері «Невипивана Чаша» молебень, після чого він буде зцілений від згубної недуги. Без копійчини в кишені, не володіючи ногами, селянин не ризикнув вирушити в подорож. Але святий старець з’явився йому вдруге, втретє і вже настільки грізно наказав виконати повеління, що нещасний п’яниця негайно відправився в дорогу, долати яку йому довелося йдучи на четвереньках. Прийшовши в монастир, він розповів про свої сновидіння. Стражденний попросив відслужити молебень. Але ніхто в монастирі не знав ікони Божої Матері з такою назвою. Тоді комусь прийшла думка: а чи не та це ікона Богородиці, яка висить в проході з храму в ризницю з зображенням чаші. І яке ж було здивування всіх, коли на зворотному боці ікони дійсно побачили напис: «Неупиваєма Чаша». Пропустить через 6 Знаменно було і те, що, поглянувши на ікону преподобного Варлаама, учня святителя Московського Олексія, селянин відразу ж впізнав того старця, який з’являвся йому уві сні. З Серпухова він повернувся цілком здоровим. Звістка про дивовижне прославлення ікони Божої Матері швидко поширилася не тільки в Серпухові, але і по всій Росії. Одержимі пристрастю пияцтва, їх рідні і близькі поспішали до чудотворної ікони з молитвою про зцілення від недуги, і багато, дуже багато людей, приходило вже для того, щоб подякувати Богородиці за Її милість. В даний час у відродженому Серпуховському Висоцькому монастирі щонеділі по закінченні Божественної літургії звершується молебень з акафістом і водоосвяченням, за яким поминають імена тих, хто страждає пияцтвом.

Підготовлено за матеріалами сайту: УНІАН: https://religions.unian.ua