Страсна седмиця: Велика Середа

24 квітня, у Велику Середу, літургію останню в цьому році Передосвячених  Дарів, в соборі Різдва Богородиці звершив настоятель протоієрей Михаїл Терещенко.

У Велику Середу згадується грішниця, яка обмила слізьми та помастила дорогоцінним миром ноги Спасителя, коли Він був на вечері у Віфанії, у домі Симона Прокаженого. Цим вона приготувала Христа до поховання. Тут же Іуда показною турботою за вбогих виявив свою любов до грошей, а ввечері наважився продати Христа іудейським старійшинам за 30 срібняків. Сьогодні наприкінці Літургії востаннє читалась молитва прп. Єфрема Сиріна. Земні поклони на богослужінні припиняються (за виключенням поклоніння Плащаниці у Велику П’ятницю) до Трійці.

Це особливий день Православного календаря. Адже саме цього дня звершується остання в році Літургія Передосвячених Дарів, припиняється аж до Фоминої неділі  читання Псалтирі та відміняються поклони аж до дня Святої Трійці.