Святкову Божественну літургію у день Різдва Христового та всеношну напередодні ввечері у нашому соборі звершив настоятель протоієрей Михаїл Терещенко, ранню літургію звершив отець Іоанн Ігнатко. Радість Різдва – надзвичайна! Вона і загальна, вона і особиста. Вона надихає до пошуку Обіцяного, але вона нас, християн сьогодення застерігає: Почуйте спів ангелів, який був для всіх, але почули і відгукнулись лише пастушки… Зірка була для всіх – але побачили лише волхви… Євангеліє звучить дві тисячі років – але чують лиш осяяні любов’ю Богонемовляти…
За богослужінням були піднесені особливі молитви про припинення епідемії та про лікарів, які борються за життя і здоров’я хворих.
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ЧЕРНІГІВСЬКОГО І НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО АМВРОСІЯ
С нами Бог, разумейте, языцы,
и покаряйтеся, яко с нами Бог
(Іс.8,9,10)
Дорогі брати і сестри! Сьогодні ми разом з усією Православною Церквою зустрічаємо одне з найбільших свят – Різдво Господа нашого Іісуса Христа. Син Божий став Людиною, щоб врятувати нас від рабства диявола, гріха і засудження на вічну смерть.
Святий євангеліст Матвій пише: «Все оце сталось, щоб збулося сказане Господом через пророка, який говорить: «Ось Діва в утробі зачне і народить Сина, і наречуть ім’я Йому Еммануїл», що означає: з нами Бог» (Мф.1,22,23). Тобто, все, що сталося в ті дні на землі, було призначено Богом і передвіщено святими пророками.
Різдво Христове, яке ми сьогодні святкуємо з такою легкістю серця, з такою вдячністю і радістю, принесло незбагненну, нову звістку і про Бога, і про людину, і про все творіння.
Язичницькі народи могли собі уявити Бога, який втілює все велике і дивне, про що людина може мріяти на землі. Але тільки Сам Бог міг відкритися таким, яким Він відкрився у втіленні Христовому. Він став одним із нас, але не в славі, а в немочі, безпорадним, уразливим і начебто переможеним, зневаженим для всіх, хто вірить тільки в силу і земну велич.
Ангел наказує Йосипу назвати народжене Немовля Іісусом. «Бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів» (Мф.1,21). У цьому вбачав Своє покликання і Сам Господь Іісус Христос. «Прийдіть до Мене усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф.11,28) – говорить Він. У чому полягає пропоноване Христом заспокоєння? «Візьміть ярмо Моє на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим»(Мф.11,29). Спокій і порятунок – в зміненні себе за образом Христа.
Завдяки людинолюбству і довготерпінню Божому в цей непростий час ми сподобились ввійти в ще один рік життя. Будемо ж служити Господу і ближнім, зберігати заповіданий мир Божий з усіма людьми (Рим.12,18). «Намагайтеся мати мир з усіма і святість, без якої ніхто не побачить Господа» (Евр.12,14). У Церкві Христовій «одне тіло і один Дух, … один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, Який над усіма, і через усіх, і в усіх нас» (Ефес.4, 4-6). Ніхто з нас не має права руйнувати єдність Святої Церкви, а «тих, хто чинить розділення та спокуси, … уникайте» (Рим. 16,17).
Сьогодні світ страждає від розповсюдженої вірусної хвороби. Людина відступила від Бога і через це терпить різні нещастя. Потрібно навчитися приймати все, що попускається Господом, без збентеження, отримуючи духовну користь. Будемо дякувати Богові як за добре, так і за погане. Будемо вчитися любити ближніх через служіння їм в їх скорботах та хворобах. Тоді благословення Боже буде на нас і все, що відбувається, буде для нашого спасіння.
Возлюблені у Господі всечесні отці, дорогі брати і сестри! Вітаю вас з великим святом Різдва Христового! Докладемо всіх зусиль, щоб бути справжніми і гідними чадами Матері-Церкви: в любові, послуху, синівській вірності, допомозі не тільки близьким, але й усім оточуючим нас людям. Завжди і скрізь будемо намагатися сіяти добро, підносити свої молитви до народженого Господа, Цариці Небесної та всіх святих.
Закликаю благословення Богонемовля Христа на вас, ваші труди по творенню миру та любові на благо всього людства!