Середа Першої седмиці Великого Посту

Сьогодні 13 березня, у Першу седмицю Великого Посту, літургію Ранішеосвячених Дарів в соборі Різдва Богородиці звершив настоятель протоієрей Михаїл Терещенко.

Літургія Ранішеосвячених Дарів відрізняється тим, що на ній подаються для причастя Святі Дари, вже освячені раніше. На Літургії Ранішеосвячених Дарів не буває проскомідії та освячення Дарів. Здійснюється це богослужіння в середу і в п’ятницю і в інші дні Великого Посту, якщо на цей день припадає пам’ять великого святого або храмове свято, а також у четвер 5-го тижня і в перші три дні Страсної седмиці. Літургія Ранішеосвячених Дарів буває тільки в дні Великого посту, в іншу пору року вона не відбувається. Літургію, на якій здійснюється освячення Дарів, стародавні християни називали Пасхою. Але ця висока радість не поєднується з жалем і сумом, з якими потрібно проводити дні Великого посту. Оскільки тим, хто постує, все ж необхідно зміцнення Небесною їжею Тіла і Крові Христових, то відбувається Літургія Ранішеосвячених Дарів, щоб нам не бути позбавленими благодаті Святих Христових Таїн.