У це величне свято до собору Різдва Богородиці на святкову Божествену Літургію зібралася багаточисельна паства православних віруючих.
Очолив Божу службу настоятель собору протоієрей Михаїл.
По завершені Літургії отець звернувся до чисельної пастви зі словами проповіді, в якій розповів про знаменну подію на Фаворській горі і про її значення.
Преображення Господнє відноситься до двунадесятих свят і завжди святкується 19 серпня по новому стилю (6 серпня по старому стилю).
В кінці земного шляху Господь Іісус Христос відкрив Своїм учням, що йому належить постраждати за людей, померти на Хресті і воскреснути. Після цього Він звів трьох апостолів — Петра, Якова та Іоанна — на гору Фавор і преобразився перед ними: обличчя Його просяяло, а одяг зробився сліпуче білим. Двоє пророків Старого Завіту — Мойсей і Ілля — явилися Господу на горі і розмовляли з Ним, а голос Бога Отця з світлої хмари, що осяяла гору, засвідчив про Божество Христа.
Святкуванням Преображення Господнього Церква урочисто сповідує і прославляє єднання Божества і людства в особі Іісуса Христа. Преображенням на горі Фавор Господь Іісус Христос показав учням Славу Свого Божества для того, щоб вони під час Його грядущих страждань і Хресної смерті не засумнівалися у вірі в Нього — Єдинородного Сина Божого.
Після Божественної літургії цього дня звершується освячення плодів нового врожаю. Частину цього врожаю в перші століття християни жертвували в храм для звершення таїнства Євхаристії. Освячення плодів в день свята Преображення прийняло особливе символічне значення: в Преображенні Христа був показаний той новий, преображений і благодатний стан, який людина і світ отримують Воскресінням Христа і який настане у воскресінні всіх людей. І вся природа, яка прийшла в розлад з того моменту, коли в світ через людину ввійшов гріх, тепер разом з людиною чекає грядущого оновлення.
Святкування Преображення Господнього стало звичним з 4 століття, коли рівноапостольна Єлена — мати візантійського імператора Костянтина Великого — побудувала на честь Преображення Господа Бога і Спаса Нашого Іісуса Христа на горі Фавор храм Преображення Господнього.
Суть Преображення розкривається в Його символах. Гора – це тишина, місце, де легше творити молитву, що допомагає возз’єднанню нашого розуму з Богом. Фавор в перекладі означає чистоту, світло. Той, хто приходить до розуміння своїх вчинків та кається в скоєному, звільняється від душевного бруду і може сприйняти Божествене нетварне Світло. В прагненні до знайдення цього Світла, до обожнення людської природи бачить християнське вчення духовний зміст життя.