Божественна літургія 14 квітня у п’яту неділю Великого посту

Сьогодні, 14 квітня, у п’яту неділю Великого посту, яка присвячена пам’яті преподобної Марії Єгипетської, літургію в соборі Різдва Богородиці, а також всеношну напередодні, звершив настоятель протоієрей Михаїл Терещенко. За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Преподобна Марія народилася в Єгипті, але вже у дванадцять років пішла з дому до Олександрії, де віддалася нестримній розпусті. Сила похоті була настільки великою, що вона навіть не брала гроші за розпусту, віддаючи перевагу життю у злиднях. Так пройшло 17 років. Якось вона вирішила відправитися до Єрусалиму з групою прочан, але не для того щоби поклонитися святиням, а щоби вловити більше душ у свої сіті. Під час свята Воздвиження Хреста Господнього цікавість потягла її до храму, проте незнана сила не дозволила їй переступити поріг церкви. Настрашена, вона звернулася з молитвою до Пресвятої Богородиці, вимолила Її допомогу і віддалилася до Йорданської пустелі — молитися про прощення своїх гріхів. Сімнадцять років вона замолювала свої неподобства, спокушувалася спогадами, спокусами в думках та нападами злих духів. Три хлібини, що чудесно живили її усі ці роки, закінчилися, одяг зітлів, але сила Божа не залишила грішницю, що розкаялася. Повне усамітнення, молитва, піст, сльози, смиренне терпіння негараздів і бід перетворили її у праведницю. Сорок вісім років жила вона у пустелі і померла близько 421 року.