Галерея

255-РІЧЧЯ ОСВЯЧЕННЯ І 25-РІЧЧЯ ВІДНОВЛЕННЯ СОБОРУ

Сьогодні, 18 вересня, в день пам’яті святого пророка Захарії і праведної Єлизавети, наш собор святкує свій черговий День народження, 255 років з дня побудови та 25 років з дня відкриття після комуністичного безбожжя.

Високопреосвященніший Амвросій, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський і Високопреосвященніший Климент, архієпископ Ніжинський і Прилуцький, звершили Божественну літургію в соборі Різдва Богородиці.

Архіпастирям співслужили: настоятель собору протоієрей Михаїл Терещенко, секретар єпархії протоієрей Ігор Пидан, намісник Новгород-Сіверського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря архім. Никодим (Пустовгар) та духовенство Чернігівської і Ніжинської єпархій.

Після прочитання Євангелія митрополит Амвросій звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

За літургією була вознесена сугуба молитва про мир в Україні.

За понесені труди на славу Святої Церкви митрофорний протоієрей Михаїл Терещенко удостоєний нагороди – права носіння другого наперсного хреста з прикрасами.

Після подячного молебню по місту відбувся хресний хід.

Святий пророк Захарія і свята праведна Єлисавета були батьками святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Вони походили з роду Аарона: святий Захарія, син Варахії, був священиком в Єрусалимському храмі, а свята Єлисавета була сестрою святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Праведна жінка, “ходячи у всіх заповідях Господніх”, страждала неплідністю, що вважалося в старозавітні часи великим покаранням Божим. Одного разу під час служіння в храмі святий Захарія отримав звістку від Ангела, що його вже літня дружина народить йому сина, який “буде великий перед Господом” і “сам перед Ним буде йти в духу й силі Іллі”. Захарія засумнівався в можливості виконання цього пророцтва і був за маловір’я покараний німотою.

Коли у праведної Єлисавети народився син, вона, по навіюванню Святого Духа, оголосила, що назве немовля Іоанном, хоча раніше в їхньому роду таке ім’я нікому не давали. Запитали праведного Захарію, і він також написав на дощечці ім’я Іоанн. Негайно до нього повернувся дар мови, і він, сповнившись Святого Духа, став пророкувати про свого сина як Предтечу Господа.

Коли нечестивий цар Ірод почув від волхвів про народження Месії, він вирішив убити в Віфлеємі і його околицях усіх немовлят у віці до 2-х років, сподіваючись, що в їх числі буде і новонароджений Месія. Ірод добре знав про незвичайне народження пророка Іоанна і хотів знищити його, побоюючись, що він і є Цар Юдейський.

Але праведна Єлизавета сховалася разом з немовлям в горах. Вбивці всюди шукали Іоанна. Праведна Єлисавета, побачивши переслідувачів, зі сльозами стала благати Бога про порятунок, і гора, що негайно розступилася, сховала її разом із немовлям від погоні. У ці тяжкі дні святий Захарія виконував своє чергове служіння в Єрусалимському храмі. Воїни, послані Іродом, марно намагалися дізнатися у нього, де знаходиться його син. Тоді, за наказом Ірода, вони вбили святого пророка, заколовши його між жертовником і вівтарем. Праведна Єлисавета померла через 40 днів після свого чоловіка, а святий Іоанн, якого врятував Господь, перебував в пустелі до дня свого явлення ізраїльському народові.

Підготовлено за матеріалами сайту «Азбука віри».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *